Экспертно

Буданов розповів, що Кірєєва вбили в автомобілі СБУ, і натякнув, що це було умисне вбивство

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов повідомив, що співробітник розвідки Денис Кірєєв, якого Служба безпеки називала зрадником, був вбитий в автомобілі СБУ.

Об этом сообщает Руссиангейт

Про це Буданов сказав в інтерв’ю "Радіо Свобода":

"Я, як керівник спецслужби, впевнений, що людина, яка була нашим співробітником, не була шпигуном. Це, по-перше. По-друге, я пана Кірєєва особисто знаю з 2009 року. Це просто для розуміння вам.

Далі. Він досить багато років співпрацював з усіма колишніми керівниками нашої структури…

Я поділяю думку і вірю фактам, що пан Кірєєв був вбитий в автівці СБУ, коли вони провели захід щодо цієї особи. Цей факт зафіксовано, це є в матеріалах розслідування. Все інше – розслідування веде ДБР. Я не маю права коментувати цю інформацію. Те, що його вбили в цій автівці співробітники – це факт".

Буданов повідомив, що не очікував таких дій СБУ проти штатного співробітника розвідки. Також він розповів, що мав розмову про Кірєєва з головою СБУ на той час Іваном Бакановим, і той "нічого толком не зміг пояснити".

"Я вважаю, що справа набагато глибша. Проте свою думку я залишу при собі. Давайте оцінювати виключно факти.

Фактами є: людину, яка їхала на запрошення СБУ в будівлю СБУ, за 200 метрів, не доїжджаючи будівлі, перехоплюють, відвозять трошки далі, ніж в цю будівлю, а труп викидають на вулицю. Ось факти. Все" — сказав Буданов.

Буданов не зміг розповісти, чи працюють люди, причетні до цього, досі в СБУ, оскільки триває слідство.

Також голова ГУР зміг розповісти, що Кірєєв був закритим співробітником відомства і мав зв’язки "з дуже багатьма людьми по всьому світу".

Нагадаємо: 19 січня американське видання The Wall Street Journal написало, що застрелений на початку повномасштабної війни Кірєєв напередодні вторгнення Росії попередив українську розвідку про план Москви захопити Київ.

5 березня повідомлялося, що представники СБУ вже після затримання застрелили у Києві банкіра Кірєєва, який брав участь у переговорах делегацій України та Росії в Гомелі 28 лютого.

При цьому Кірєєв прямував в СБУ на зустріч з очільником департаменту контррозвідки Олександром Покладом на запрошення останнього.

Його нібито хтось в СБУ підозрював у державній зраді.

УГОРІ: КИРИЛО БУДАНОВ І ДЕНИС КІРЄЄВ, ФОТО ГУР

: Олександр Поклад у роки президентства Віктора Януковича тісно співпрацював з представниками ОЗУ Льовочкіна-Фірташа і навіть був помічником на громадських засадах нардепа Партії Регіонів Івана Мирного — начальника служби охорони "гаманця Путіна" Дмитра Фірташа.


Источник: Компромат 2.0